Lato dla każdego w Kołobrzegu

(24.07.2014)

Zakończyły się dwa dwutygodniowe turnusy wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Kołobrzegu. Wypoczywało z nami w tym czasie blisko 200 uczniów.

Wraz ze znanym animatorem aktywnego wypoczynku z Ełku Tomaszem Bartnikiem zapewniliśmy atrakcyjne wakacje dzieciom i młodzieży. Jak zwykle korzystaliśmy z gościnności schroniska młodzieżowego Zespołu Szkół im. Kopernika.

Przez żaden dzień dzieci nie mogły się nudzić. Pogoda była wspaniała, więc większość czasu spędzaliśmy na plaży. W czasie wakacji jest tam również wiele atrakcji dla turystów. W naszej grupie dużą popularnością cieszył się na przykład fitness prowadzony tuż nad brzegiem morza. A najmłodsi mogli w tym czasie uczestniczyć w konkursie polegającym na budowaniu zamków z piasku. Do ocenienia prac powołano nawet specjalną komisję, która miała rozstrzygnąć, komu należy się pierwsze miejsce.

W kolejnych dniach pobyt na plaży umilały konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży organizowane przez firmę Nivea.

Konkursy sprawnościowe na plaży

Konkursy sprawnościowe na plaży

Słoneczny dzień na plaży to oczywiście opalanie, ale także siatkówka plażowa. Dzięki instruktorowi sportu Sportowo i Zdrowo każdy uczestnik mógł spróbować swych sił w tej bardzo ciekawej i widowiskowej dyscyplinie.

Atrakcji sportowych było znacznie więcej – każdy mógł spróbować swoich sił w tenisie, a także nauczyć się pływać. Pływalnia znajduje się po drugiej stronie ulicy schroniska młodzieżowego, więc było wygodnie. Jednak młodzież mogła się wykazać nie tylko umiejętnościami sportowymi – organizowaliśmy konkursy karaoke, w których można było pokazać swoje talenty muzyczne.

Atrakcją był rejs statkiem po morzu Bałtyckim. Mimo upałów na Kołobrzegiem wiał wiatr, który powodował fale, a te sprawiały, że wycieczka statkiem nabrała rumieńców.

Rejs statkiem po Bałtyku

Rejs statkiem po Bałtyku

Na koniec pobytu trzeba było poczuć prawdziwą atmosferę morską. Mówi, że ten kto nie przyjął  chrztu morskiego, nie był w Kołobrzegu. My udowodniliśmy dziś, że naprawdę spędziliśmy tu dużo czasu. Podczas pasowania na wilka morskiego obecny był Neptun oraz jego śliczna wybranka, która uczestniczyła w całej ceremonii. Jednak wytrwać  było ciężko, ciągłe oblewanie zimną wodą i smarowanie twarzy czarną mazią nie były łatwe do przetrwania.

Chrzest morski

Chrzest morski

- Pobyt w Kołobrzegu to mnóstwo atrakcji sportowych i turystycznych – mówi instruktor sportu Sportowo i Zdrowo Zbigniew Olkowicz. – Przy okazji wypoczynku młodzieży z walorów Kołobrzegu skorzystała grupa dorosłych, która również wyjechała znad morza zachwycona. Cieszymy się, że nasza propozycja wakacyjnego aktywnego wypoczynku doskonale sprawdza się w przypadku dzieci, jak i dorosłych.

Kategorie: Nasze imprezy Wypoczynek na sportowo i zdrowo

Tagi: , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie