KPS Siedlce buduje siatkarską markę

(13.05.2014)

KPS Siedlce był jedną z największych sensacji sezonu 2013/14 w pierwszej lidze siatkarzy. Młody zespół, prowadzony przez Sławomira Gerymskiego, zajął drugie miejsce, przegrywając finał 2-3 z Camperem Wyszków.

Prezes siedleckiego klubu Marian Burzec nie ukrywa, że taki wynik przerósł jego najśmielsze oczekiwania. Jest to jednak efekt świadomej polityki klubu, który konsekwentnie buduje drużynę z młodych i ambitnych siatkarzy, przed którymi dopiero otwierają się bramy sportowych sukcesów.

Udany siatkarski sezon

- Można powiedzieć, że sezon był niezwykle udany – mówi Marian Burzec. – Ci, którzy obserwowali nas przez całe rozgrywki wiedzą o tym, że na początku stawialiśmy sobie za cel szóste miejsce. Taki mieliśmy mniej więcej zespół. Natomiast w rzeczywistości zajęliśmy drugie miejsce, byliśmy o krok od awansu do finałów Pucharu Polski i zaakcentowaliśmy również swoją obecność w młodzieżowych rozgrywkach na Mazowszu. Sezon był bardzo zadowalający.

- Nasza hala w Siedlcach była pełna na wszystkich spotkaniach, na niektórych była wręcz przepełniona. Zwłaszcza na meczach z tymi silniejszymi rywalami i na spotkaniach Pucharu Polski. Tak samo na meczach decydujących w play off. Kibice również jeździli z nami. Na piątym spotkaniu finałowym w Wyszkowie była blisko osiemdziesięcioosobowa grupa bardzo fajnie dopingujących nas kibiców, więc uważam, że to jest również ogromna wartość tego klubu.

Siatkarski krok do przodu

- Naszym głównym celem była budowa silnej drużyny seniorskiej, budowa silnego zaplecza młodzieżowego oraz popularyzacja siatkówki. Myślę, że w każdym sezonie idziemy krok do przodu i te wszystkie cele realizujemy. Rozwijamy szkolenie młodzieżowe. W tej chwili mamy pod opieką ok. 200 dzieciaków w różnych grupach wiekowych. Te dzieci uczestniczą w rozgrywkach na różnych szczeblach – dwójki, trójki, czwórki – w zależności od kategorii wiekowej.

- Zespół seniorski sprawił w tym roku ogromną niespodziankę. Jeżeli mamy wyniki, to popularyzujemy tę dyscyplinę sportu, przychodzą kibice, piszą o tym media… Włączylismy też – głównie z naszej inicjatywy – dodatkowy element, czyli telewizję Orange Sport, która w tym roku relacjonowała rozgrywki pierwszoligowe. To również przyczynia się do popularyzacji klubu, do utrwalania jego marki, pokazywania już na arenie ogólnopolskiej.

- Jesteśmy dopiero kilka dni po zakończeniu rozgrywek. Na pewno omówimy sobie szczegółowo ten sezon, ocenią go trenerzy i fizjoterapeuci i będziemy wyciągać wnioski, co należy jeszcze przy pierwszej drużynie poprawiać. Nie ma nigdy tak, żeby nie mogło być jeszcze lepiej.

Zawodnicy z widokiem na karierę siatkarską

- Trenera Sławomira Gerymskiego obserwowaliśmy już dłuższy czas. Według naszego rozeznania i naszej intuicji był to człowiek, który realizowałby ideę naszego klubu, czyli budowanie zespołu nie z gwiazd, nie z dużych kontraktów, tylko z zawodników młodszych, uzdolnionych, którzy dopiero są u progu kariery i którzy chcą pracować. Trener Gerymski to jest szkoleniowiec, który się do tego idealnie nadaje, który lubi takich zawodników i wierzy w pracę długoterminową. Myślę, że ten model współpracy w zupełności się sprawdził, a wręcz przerósł nasze oczekiwania, bo wynik osiągnięty w tym roku przez zespół jak najbardziej to wszystko potwierdza.

KPS Siedlce

- Wiele rzeczy jest jeszcze do poprawienia. Zawsze stawiamy sobie zadanie, żeby siatkówka nie była tylko dyscypliną dla widzów z Siedlec, ale też dyscypliną regionalną. Poprzez sponsoring Banków Spółdzielczych z grupy BPS udało nam się troszeczkę wyjść już w teren, wyjść szerzej, ściągnąć kibiców z terenu. Natomiast tutaj są jeszcze ogromne rezerwy. Chcemy zapraszać na mecze grupy czy kibiców z sąsiednich ośrodków i współpracujemy już ze Skórcem, Stoczkiem Łukowskim, Mrozami, ale to jeszcze nie jest to, co chcielibyśmy, żeby było na meczach. Chcemy więcej tych kibiców.

- Stajemy się już pewną marką na rynku siatkówki. Mówi się o nas w programach ogólnopolskich, w Polsacie Sport, w programach siatkarskich. Mówią o tym uznani eksperci, wymieniają nasz klub. Nie jesteśmy już jakąś tam jednostką, która uczestniczy gdzieś tam, w jakiś rozgrywkach. Zresztą wyniki, które osiągneliśmy na pewno popularyzują nasz klub. Mamy wśród zawodników dobrą opinię klubu stabilnego, który nie zalega z płatnościami wobec zawodników i trenerów, który promuje zawodników.

Czytaj też:
Marcin Możdżonek – wywiad
Andrea Anastasi: Siatkówka uczy zaufania
Sportowo i Zdrowo sponsorem KPS Siedlce

Kategorie: Siatkówka Sponsorowane

Tagi: , , , ,

1 osoba skomentowała


BelllaQ:

Kto chce zarobic w necie kilkadziesiat dolarow dziennie?? Sposob jest prosty i dziala, poszukajcie sobie w gogle: room23a adfly

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie