Kobieta na Kasprowym

(14.11.2012)

Środę w Zakopanem rozpoczęliśmy od wędrówki śladami dawnego zakopiańskiego przemysłu. Wycieczka rozpoczęła się w Kuźnicach.

Oglądaliśmy tam pozostałości po dawnych kuźniach, gdzie eksploatowano rudy żelaza wydobywane z terenu Tatr. Następnie poszliśmy doliną Jaworzynki do Przełęczy między Kopami, mijając pozostałości po dawnych wyrobiskach rud żelaza.

Od Przełęczy między Kopami ukazał się widok Doliny Kościeliskiej. Tam główną atrakcją był zbudowany w latach 20. zeszłego wieku budynek schroniska zwanego Murowańcem.

Po krótkim odpoczynku poszliśmy w stronę celu dzisiejszego dnia, jakim była główna stacja na Kasprowy Wierch na wysokości 1987 m npm. wycieczka zakończyła się zjazdem kolejką wybudowaną w 1938 roku dzięki staraniom Ligi Popierania Turystyki.

Jestem z siebie dumna, bo udało mi się w ciężkich warunkach wejść na Kasprowy. Naprawdę było ślisko, ale pan Zbyszek ma dar przekonywania. Poszłam może wolniej, ale doszłam. Tylko nogę sobie zbiłam, ale to nic – jutro będzie łatwiej. A najłatwiej będzie już za półtora miesiąca, bowiem wybieramy się do Zakopanego na niezwykłego Sylwestra na nartach!

Aha – na szczyt weszło siedem osób, z czego tylko jedna kobieta, czyli ja :)

Magda

Czytaj też:
Poznajemy Zakopane
Jesień w Dolinie Kościeliskiej
Błotna Gubałówka

Kategorie: Turystyka Wypoczynek na sportowo i zdrowo Zdrowe życie

Tagi: , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie