Jak zmniejszyć ryzyko kontuzji podczas biegania?

(16.04.2015)

Bieganie stało się bardzo popularne wśród milionów Polaków. Jednak wciąż początkujących biegaczy nie zdaje sobie sprawy z kontuzji jakie mogą wystąpić podczas treningu. Właśnie dlatego przed startem warto się dokładnie przygotować.

Mimo, iż by się mogło wydawać, że bieganie należy do dość łatwych sportów, to jednak niezbyt trudno o kontuzje. Nawet świetne buty do biegania mogą nie wystarczyć do zminimalizowania wystąpienia urazów. Bieganie może nie tylko pozwolić Ci na stracenie kilku kilogramów oraz na poprawę samopoczucia. Często przy niewłaściwym uprawianiu tego sportu możesz narazić się na kontuzje, które mogą dokuczać Ci przez długi czas.

Stopy 

Wielu specjalistów jest zdania, że to właśnie ta cześć ciała jest najważniejsza, gdy wychodzisz na codzienne bieganie. Ważne jest, abyś odnalazł swój własny styl poruszania się. Niektórzy kładą duży nacisk na piętę, niektórzy na całą stopę, bądź na jej przodzie. Niestety nie ma jednej uniwersalnej techniki. Sam powinieneś zdecydować się, który styl najbardziej Ci odpowiada.

Amortyzacja

Każdy biegacz powinien mieć w swoim wyposażeniu buty do biegania. Ważne jest żeby były one wykonane z jak najlepszych materiałów. Firmy takie jak Nike i Puma właśnie z tego słyną. Jeżeli w Twoim mieście nie ma takiego sklepu, to możesz skorzystać ze strony internetowej http://1but.pl/do_biegania. Bieganie w odpowiednich butach nie tylko będzie przyjemniejsze, ale również zminimalizuje ryzyko skręcenia kostki.

Wkładki do butów

Do wcześniej zakupionych butów możesz włozyć specjalistyczne wkładki ortopedyczne. Twoja stopa będzie mocniej usadowiona we wnętrzu obuwia firmy Nike. Takie wkładki są dostosowywane indywidualne do każdej nogi biegacza. Przez to buty do biegania będą o wiele wygodniejsze, a Ty nie będziesz musiał się martwić o uraz.

blog.sportowoizdrowo_pl

W ten sposób bieganie może okazać się świetną forma spędzania wolnego czasu. Nie tylko zrzucisz zbędne kilogramy, ale również poprawisz własne samopoczucie. Mimo to powinieneś uważać podczas swoich treningów, aby nie złapać jakieś kontuzji.

Kategorie: Bieganie

Tagi:

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie