Jak przed startem trzymać nerwy na wodzy

(26.09.2012)

Lekkie zdenerwowanie przed każdym wydarzeniem sportowym, w którym bierzesz udział jako zawodnik, to normalna rzecz. Szczególnie jeśli jest to twój pierwszy raz! Oto kilka rad, które pomagają się skupić i pozbyć stresu przed zawodami.

Skupienie
Wielu doświadczonych sportowców zna swoje organizmy i rozumie do czego są, a do czego nie są zdolne. Uczucie niepokoju powodowane jest więc troską o wynik meczu. Uspokajanie się jest ważnym krokiem do relaksacji przed zawodami. Usiądź wygodnie i weź kilka głębokich oddechów, wdech i wydech. Wg strony WebMed.com, kontrolowanie swojego oddychania wysyła do mózgu wiadomość, by się uspokoił i zrelaksował; wiadomość ta jest następnie wysyłana do ciała. To najprawdopodobniej jedno z najłatwiejszych ćwiczeń do ukojenia nerwów przed zawodami.

Lleyton_Hewitt_Wimbledon_2004

Rozpraszacze uwagi
Podczas zawodów może się pojawić wiele rzeczy rozpraszających uwagę, jak np. kilka wron, pogoda, przeciwnik. Skoncentruj się na zadaniu i myśl o występie. Martwiąc się rozpraszaczami osłabisz koncentrację i energię. Miej w głowie zwycięstwo i nie patrz wstecz, nawet jeśli twoja drużyna przegrywa.

Zaufaj swoim możliwościom
Jesteś na zawodach, oznacza to, że dobrze radzisz sobie w twojej dyscyplinie sportu. Inaczej trenerzy nie powołaliby cię do? Zaufaj zdolnościom i umiejętnościom, które zdobyłeś podczas treningów i wykorzystuj je podczas każdego startu teraz i w przyszłości.

Przygotuj się
Niezależnie od tego, jak wiele scenariuszy przewija się w twojej głowie dokładne zaplanowanie przebiegu zawodów może pomóc w zwycięstwie.

Kategorie: Ruszaj się z nami!

Tagi: , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie