Jak Lewandowski został królem

(21.05.2016)

Robert Lewandowski to bez wątpienia gwiazda światowej piłki nożnej i jeden z najlepszych piłkarzy wszech czasów w Polsce. Przedstawiamy jego sylwetkę ustami autorów książki „Lewy. Jak został królem” – Łukasza Olkowicz i Piotra Wołosika.

Lewandowski karierę zaczynał w Varsovii, na boisku zwanym kartoflanką. To, że nie było na nim źdźbła trawy, to jeszcze nic. Na tych terenach kiedyś znajdowały się podziemia warszawskiej cytadeli, więc boisko miało tendencję do zapadania się. – Trzeba było uważać, gdzie się biega – wspomina Kamil Bączek, kolega Lewandowskiego z ówczesnej drużyny Varsovii.

- Roberta ukształtowały dwa nieszczęśliwe momenty – opowiada Łukasz Olkowicz. – Przede wszystkim przedwczesna śmierć taty, a po drugie odstrzelenie w Legii. Nasza książka zaczyna się zresztą od sceny, w której Robert dowiaduje się, że klub się go pozbył. Można powiedzieć, że na początku kariery piłka zdecydowanie więcej mu zabrała niż dała.

- Myślę, że o jego sukcesie zadecydowały charakter i dojrzałość, one towarzyszyły mu od początku, wpajali mu to rodzice, Robert w pięknym stylu odrobił lekcje życia – dodaje Piotr Wołosik. – Nasz książka to lektura obowiązkowa dla każdego kibica, ale też dla młodych chłopców. Książka pokazuje między innymi wątpliwości, rozterki i zakręty Roberta oraz jak z nich pięknie wyszedł.

Książka „Lewy. Jak został królem” jest do kupienia w salonach Empik.

Łukasz Olkowicz

Łukasz Olkowicz

Kategorie: Kibicujemy najlepszym

Tagi: , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie