Igrzyska olimpijskie 2012 za pasem

(25.07.2012)

Londyn był gospodarzem igrzysk olimpijskich w 1908 i 1948 roku. Teraz ponownie największa sportowa impreza odbędzie się w tym mieście – na nowych i bardzo drogich obiektach sportowych.

Oto kilka faktów dotyczących rozpoczynających się w piątek igrzysk:

1. Główną areną igrzysk będzie Park Olimpijski o wielkości 500 akrów. Na znajdujących się tam arenach może zasiąść ponad 180 tysięcy widzów.

2. W parku znajduje się sześć różnych typów obiektów, takich jak centrum wodne, welodrom, hala koszykarska. Pozwala to na łatwe przemieszczanie się zespołów. W parku wybudowano również długą sieć ścieżek i chodników, po których będą przemieszczać się między arenami kibice i turyści.

3. Park Olimpijski znajduje się niedaleko wioski olimpijskiej, w której mieszka większość gości i sportowców.

4. Bardzo dużą wagę przywiązuje się w Londynie do transportu, tak aby każdy kibic szybko i sprawnie dotarł na każdy obiekt komunikacją publiczną, pieszo lub nawet rowerem. Infrastruktura transportowa Londynu wzbogaciła się o nowe ścieżki rowerowe. Pojazdy komunikacji miejskiej zostały zmodernizowane, aby umożliwić łatwe korzystanie z nich osobom starszym i niepełnosprawnym.

5. Aby zachęcić do korzystania z komunikacji publicznej, bilety na imprezy sportowe uprawniają do przejazdów po Londynie. Z jednej strony skłoni mieszkańców do pozostawienia własnych samochodów w garażu – co wpłynie korzystnie na środowisko – a z drugiej ułatwi poruszanie się osobom spoza Londynu.

6. Igrzyska olimpijskie w Londynie będą transmitowane na cały świat. Dziennikarze będą pracować w specjalnie wybudowanym Centrum Nadawczym oraz Głównym Centrum Prasowym.

7. Organizatorzy chcą, aby impreza miała miano zielonej. W tym celu podjęto wiele działań mających na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla, stosowano materiały z recyklingu, a także zwracano uwagę na efektywne wykorzystywanie wody.

W czasie igrzysk zapraszamy na nasz profil na Facebooku www.facebook.com/sportowoizdrowo – będą konkursy z nagrodami!

Kategorie: Kibicujemy najlepszym

Tagi: , , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie