Grudniowy turniej Cezarego Kucharskiego

(09.12.2013)

W Łukowie odbył się 12. Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Cezarego Kucharskiego. Zagrało w nim siedem zespołów z rocznika 2002 i młodszych. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne nie dojechała drużyna Wisły Puławy.

Turniej wygrała drużyna Pogoni Siedlce I, która w finale pokonała DAF I Łuków 5:0. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna DAF II Łuków pokonując UKS Jedynkę Łuków 3:0.

- Organizacja tego turnieju to był mój pomysł – powiedział Cezary Kucharski. – Skoro 12. raz organizujemy ten turniej, to znaczy że przyjął się on w tradycji sportowej Łukowa. To ważne, że za każdym razem ma on odpowiedni poziom. Cieszę się, że udało się takie wydarzenie na stałe wpisać do kalendarza tej miejscowości.

- Sam wyszedłem z takiego turnieju. Uczestniczyłem w turniejach Dzikich Drużyn organizowanych przez Tygodnik Siedlecki, w których sami organizowaliśmy sobie składy. Tam zacząłem grać i strzelać gole, a dopiero potem trafiłem do klubu. Chęć uczestnictwa dzieciaków w takich zawodach ułatwia bez wątpienia wyławianie talentów.

- Trzeba wykorzystywać każdą okazję, aby dzieciaki grały i spędzały czas na powietrzu. Trzeba odciągać je od komputerów, które nie gwarantują rozwoju psycho-fizycznego. Taki turniej to szansa także dla lokalnych trenerów, aby wyławiać perełki, które mają szansę trafić do klubów i grać w zawodowej lidze.

- Już na tym etapie pokazują się chłopcy wiedzący, o co chodzi w piłce. To są zdolni i utalentowani chłopcy, z którymi trzeba odpowiednio pracować. Kilku zawodników mających ów turniej za sobą gra w lepszych klubach. Mam informację, że dwóch zawodników z tego regionu gra w Legii Warszawa, zatem myślę, że turniej spełnia swoją rolę.

Cezary Kucharski

Kategorie: Piłka nożna

Tagi: , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie