Ferie na nartach w Zakopanem

(30.01.2015)

Piękna zima i ferie – tak można podsumować nasz narciarski turnus w Zakopanem. Oprócz jazdy na nartach uczestnicy skorzystali z wszystkich górskich atrakcji, łącznie z kuligiem.

Tegoroczny wyjazd na ferie do Zakopanego był jednym z najbardziej wielopokoleniowych w historii marki Sportowo i Zdrowo. Pojechała z nami grupka przedszkolaków, a także dziadkowie z wnukami. Dziadkowie wprawdzie nie spróbowali białego szaleństwa, ale pełnymi garściami korzystali z innych atrakcji naszego wyjazdu, a przede wszystkim ściskali kciuki za wnuczki, uczące się od zera jazdy na nartach.

Już pierwszego dnia na stok Koziniec w Czarnej Górze widać było, że 10-letnie Dominika i Weronika szybko poznają tajniki jazdy na nartach. Nie inaczej było z przedszkolakami, którzy również szybko robili postępy.

Na narty na różne stoki

Drugiego dnia w Witowie wszyscy doszlifowali swoje umiejętności, a trzeciego dnia mogli już spróbować zjazdów z najwyższego wyciągu w Czarnej Górze. Zaawansowani narciarze wybrali tym razem nieodległy stok w Jurgowie, gdzie również bez problemu zażywali białego szaleństwa.

 Narty

Czwarty dzień naszego wyjazdu na ferie w górach były wyjątkowy – tym razem wybrali się do Czarnej Góry na jazdę popołudniową. Narty z wieczornej scenerii mają swój urok, ale tym razem atrakcją wieczoru był również ćwierćfinał mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Polska – Chorwacja. Im bliżej końca spotkania, tym więcej narciarzy z całego stoku gromadziło się przed telewizorem w karczmie, aby dopingować biało-czerwonych. Udało się – Polacy wygrali i awansowali do półfinału, a spontanicznej radości narciarzy nie było końca.

Wyjazd zakończyliśmy jazdą na nartach na stoku w Suchem koło Poronina.

Narty i atrakcje

Pogoda nam dopisała – było dużo śniegu, a w dzień kilka stopni mrozu. Udało się więc bez problemu zrealizować wszystkie pozostałe atrakcje, takie jak przede wszystkim kulig, zimowy grill, a także wycieczkę na skocznię narciarską. Tradycyjnie też był wyjazd na termy.

- Nasze wyjazdy narciarskie mają na celu oczywiście naukę tego sportu, ale z drugiej strony staramy się zapewnić różne inne góralskie atrakcje – powiedział instruktor sportu w Sportowo i Zdrowo Zbigniew Olkowicz. – Dzięki temu proponujemy takie prawdziwe ferie dla dzieci, ale też dorośli nie mogą się nudzić. Dość powiedzieć, że dwugodzinny kulig zakończył się poczęstunkiem z góralską herbatką…

Czytaj też:
Sylwester 2014 na nartach

Kategorie: Nasze imprezy Zima

Tagi: , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie