Ferie na nartach 2016 w Zakopanem

(12.02.2016)

Zgodnie z długą tradycją sezon narciarski rozpoczynamy fajerwerkami, czyli witając Nowy Rok na nartach. W tym roku również nie mogło nas zabraknąć w sylwestrową noc pod Wielką Krokwią. Zachęceni wspaniałym początkiem sezonu zorganizowaliśmy też w styczniu narciarski wyjazd w Alpy. Ale tak naprawdę to już nie mogliśmy doczekać się ferii i szusowania na maksa po naszych pięknych Tatrach.

No i wyczekiwane ferie w końcu nadeszły! Pierwsze turnusy pod marką Sportowo i Zdrowo odbyły się w Zakopanem. Przez dwa tygodnie w zimowej stolicy Polski aura była dość kapryśna. I chociaż zima jakoś nie bardzo chciała zostać z nami na dłużej, to stoki były świetnie przygotowane. Gdy tylko temperatura spadała, obsługa od razu włączała naśnieżanie na maksa. Dzięki temu, nawet mimo dodatnich temperatur w dzień, przez cały pobyt w Zakopanem mogliśmy cieszyć się białym szaleństwem na wielu różnych stokach.

Jednak na rozpoczęcie turnusu zawsze wybieraliśmy stacje z dość prostymi stokami. Jedną z takich jest Witów Ski. Jest ona doskonała zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Dla początkujących jest tu mały orczyk, na którym mogą sprawdzić swoje podstawowe, nowo nabyte umiejętności, jak jazda pługiem, czy skręty, aby bezpiecznie móc przenieść się na większą górkę, nie stwarzając zagrożenia dla siebie i innych. Zaawansowani natomiast mogą po rocznej przerwie ponownie wdrożyć się w narciarstwo. Kilometrowy stok z kanapami jest bowiem dość łagodny i bardzo szeroki, dzięki czemu można na spokojnie znowu oswoić się z nartami i bez narażania się na kontuzje sprawdzić swoją, czasem trochę zaniedbywaną poza sezonem, kondycję :)

DSC01926

Stacja narciarska Witów Ski

W miarę nabywania umiejętności przez początkujących oraz pewności przez średnio- i zaawansowanych przenosiliśmy się na coraz trudniejsze i dłuższe stoki. Odwiedziliśmy m.in. Koziniec Ski w Czarnej Górze, Suche Ski koło Poronina, czy Jurgów, na którym znajduje się nawet czarna trasa. Aby zapewnić naszym narciarzom najbardziej optymalne warunki do szusowania, decyzję o tym, który stok danego dnia odwiedzimy, podejmowaliśmy na bieżąco, chwilę przed wyjazdem, po dokładnym sprawdzeniu warunków w internecie, jak i u naszych zaufanych informatorów :)

DSC01893

Stacja narciarska Koziniec Ski w Czarnej Górze

W drugim tygodniu zima nas nie zawiodła i pozwoliła ze szczytu stoków podziwiać Tatry w pięknej śnieżnej szacie. Z takimi widokami szusuje się o niebo przyjemniej !!! Wszystkim tak się podobało, że trudno było ich ściągnąć ze stoku. A przecież nasze wyjazdy, choć w dużej mierze, ale w końcu to nie tylko narty. Dla naszych uczestników zorganizowaliśmy też wyjazdy na termy w Szaflarach, które są idealne do regeneracji mięśni po narciarskim wysiłku, zimowy grill, konkurs rzeźby śnieżnej dla najmłodszych, zwiedzanie Zakopanego z wjazdem na Wielką Krokiew czy zabawę przy góralskiej muzyce w zaprzyjaźnionej góralskiej karczmie Bąkowo Zohylina Wyżnio.

IMAG1005

Karczma z naszej przygody :)

W tym roku spotkała nas tam przygoda, przez którą nasza impreza przedłużyła się o ponad godzinę. Na zmianę pogody zapowiadało się już od pewnego czasu. I akurat nastąpiła ona, gdy zaplanowaliśmy wieczór w karczmie. Właśnie wtedy zaczął wiać słynny w Tatrach halny, który przewrócił jedno z drzew na bramę wejściową karczmy. Zostaliśmy więc w niej uwięzieni aż do przyjazdu strażaków i usunięcia przez nich zawalonego drzewa. Jednak zarówno nikomu z gości, jak i samej karczmie nic się nie stało, więc zabawa nadal trwała na całego :)

- Mimo kapryśniej pogody, gdzie odwilż przeplatała się ze śnieżycami, wszyscy uczestnicy naszych zakopiańskich turnusów wyjeżdżali zadowoleni. I mimo tej niesprzyjającej aury nauczyliśmy jeździć od podstaw kilkanaście osób, a niektórych wręcz zaraziliśmy naszą narciarską pasją – podsumował nasz doświadczony instruktor Zbigniew Olkowicz.

I my się z tym zgadzamy w stu procentach !!! :)

Kategorie: Nasze imprezy Ruszaj się z nami! Turystyka Wypoczynek na sportowo i zdrowo Zima

Tagi: , , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie