Dookoła Europy 2012 – podsumowanie (wideo)

(31.08.2012)

Zakończyliśmy naszą tygodniową podróż dookoła Europy odcinkiem Wenecja – Warszawa przez Wiedeń. Dużo zobaczyliśmy, dużo się nauczyliśmy, a także zebraliśmy 10 ciekawostek z naszej podróży:

1. Mimo że w Niemczech działają różne sieci wypożyczalni rowerów, to latem w sobotę trzeba się po nie zgłosić rano. Później wszystkie są wypożyczone, o czym przekonaliśmy się na własnej skórze w Akwizgranie.

2. W Amsterdamie rowery można parkować tylko w wyznaczonych miejscach (na specjalnych parkingach lub stojakach). W przeciwnym razie rower może zabrać straż miejska. Koszt odzyskania to 20 euro.

3. Odwiedzając Parlament Europejski w Brukseli warto przespacerować się Aleją Solidarności.

4. Pociągi TGV są naprawdę szybkie. Trasę z Lille do Paryża (230 km) przejechaliśmy w 50 minut. Pociąg jedzie więc z prędkością startującego samolotu.

5. Francuza w Paryżu łatwo poznać – zawsze przechodzi na czerwonym świetle.

6. Jeżdżąc metrem w Paryżu nie wolno wyrzucać biletu po wyjściu z pociągu. Trzeba go zachować do wyjścia z podziemi, ponieważ ustawione są tam bramki, które kontrolują posiadanie biletu.

7. Kupując bilety do Disneylandu kasjerka zagadnęła nas: „Where are you from?” – „From Poland” – „A, to dzień dobry!”

8. W okresie wakacyjnym w Disneylandzie trzeba jednak liczyć się z utrudnieniami. Czas oczekiwania do różnych atrakcji (kolejek, zdjęcia z Myszką Miki, itp.) wynosi od 15 do 90 minut.

9. Do dowolnej miejscowości na Lazurowym Wybrzeżu warto jechać pociągiem. Linia kolejowa przebiega w odległości 50-200 metrów od morza, więc prosto z peronu można wejść na plażę :)

10. Przyjeżdżając do Włoch trzeba pamiętać, że większość gniazdek ma inne wymiary niż w Polsce i wtyczki np. od ładowarki czy laptopa po prostu do nich nie pasują. Na szczęście w hotelach i wielu restauracjach dostępne są specjalne przejściówki.

Przypomnijmy sobie jeszcze poszczególne etapy naszej podróży (wraz z galeriami zdjęć):
Kolonia i granica niemiecko-holendersko-belgijska
Amsterdam
Bruksela i Paryż
Disneyland
Cannes i Monte Carlo
Wenecja

Kategorie: Dookoła Europy Turystyka

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie