Dookoła Europy 2012 (4): Disneyland, czyli dzień na bajkowo

(28.08.2012)

Cóż to był za dzień! Mniej na sportowo, ale za to na bajkowo. Odwiedziliśmy słynny park rozrywki Disneyland pod Paryżem.

Tutaj naprawdę można przenieść się w inny świat. Od razu po przekroczeniu bram Disneylandu wchodzimy na amerykańskie ulice z XIX wieku. Nieco dalej widać już jednak świat bajek – pałac księżniczek i królewien z bajek Disneya.

Wystarczy skręcić w dowolną alejkę, a witają nas krajobrazy znane z filmów – Piraci z Karaibów, Myszka Miki, Robinson Crusoe, Toy Story, Jaś Fasola, Alicja z Krainy Czarów, Śpiąca Królewna, Alladyn, Indiana Jones i wiele innych. Nie ma problemu, aby zrobić sobie zdjęcie z księżniczką albo z samą Myszką Miki.

Na brak rozrywki też nie można narzekać. Dookoła są kolejki, rollercoastery, najróżniejsze karuzele i czego to jeszcze się nie wymyśli :) Kto ma ochotę, może przepłynąć się statkiem lub wejść do miasteczka ze scenografią z Dzikiego Zachodu. Podziwiamy wodospady, chodzimy po wiszących mostach i jaskini. Śmiejemy się, że chodzenie po jaskiniach przetrenowaliśmy kilka dni wcześniej w Ducha Bielucha w Chełmie.

Jest też część poświęcona współczesnym czasom i filmom nowej generacji. Tam już dominuje czysta fantastyka.

W drugiej części parku znajdują się studia wytwórni Walta Disneya. Kto chce, może się z bliska przyjrzeć, w jaki sposób tworzone są np. filmy animowane, efekty specjalne. Można się zapoznać z technikami produkcji filmów, które później podziwiamy na ekranie.

Szczególne uczucie amerykańskiego show biznesu budzi wielki napis HOLLYWOOD, imitujący słynne litery z prawdziwego Hollywood. Można naprawdę poczuć się jak w królestwie światowej kinematografii.

Na koniec w licznych sklepach kupujemy pamiątki z Disneylandu i z bajkowego świata wracamy do rzeczywistości, a potem do Paryża :)

Dookoła Europy, cz. 1
Dookoła Europy, cz. 2
Dookoła Europy, cz. 3

[Gallery not found]Kategorie: Dookoła Europy Turystyka

Tagi: , , , , , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie