Dookoła Europy 2012 (3): Od Brukseli do Paryża

(27.08.2012)

Dzień zaczynamy w Brukseli, a tam nie można nie odwiedzić słynnej sikającej figurki Manneken Pis. Jak zwykle stoi przed nią tłum turystów z aparatami, bo to jedna z największych atrakcji stolicy Belgii. Dzisiaj Manneken ubany jest w biały strój z czarną czapką.

Zwiedzamy jeszcze piękny Grand Place i przejeżdżamy na stację Luxembourg, gdzie po wyjściu z peronu wchodzimy wprost na teren Parlamentu Europejskiego. Trwają wakacje i sezn urlopowy, więc bez europosłów jest cicho, spokojnie i nieco pusto.

Oglądamy flagi wszystkich państw należących do Unii Europejskiej i zaglądamy do Centrum Informacji Parlamentu Europejskiego. Zabieramy do siatki materiały promocyjne i informacyjne o Unii Europejskiej i możemy ruszać w drogę. Do Paryża!

Z Brukseli przez granicę francuską przejeżdżamy jeszcze pociągiem regionalnym, ale już z Lille do Paryża jedziemy TGV. To naprawdę szybki pociąg – przejazd ok. 220 kilometrów zajmuje nam nieco ponad 50 minut.

Tradycyjnie na Sportowo zwiedzamy miasto spacerem. A od czego zacząć? Oczywiście nie mamy wątpliwości – jedziemy na Trocadero i zwiedzamy Wieżą Eiffla, a także jej najbliższe okolice, czyli liczne fontanny i Pola Marsowe.

Jutro kolejny dzień w Paryżu :)

Czytaj też:
Dookoła Europy, cz. 1
Dookoła Europy, cz. 2

Bruksela:
[Gallery not found]

Paryż:
[Gallery not found]

Kategorie: Dookoła Europy Turystyka

Tagi: , , , , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie