Dookoła Europy 2013 (7): Bregenz

(07.07.2013)

To już ostatni dzień wyjazdu dookoła Europy. Spędziliśmy go w austriackiej miejscowości Bregenz nad jeziorem Bodeński. Nie mogło oczywiście zabraknąć sportu.

Bregenz to 28-tysięczne miasto, ale dzięki swojemu położeniu nad jeziorem Bodeńskim (Austria ma tylko kilkunastokilometrowy dostęp do jeziora) przyciąga rzesze turystów.

Turystyka na sportowo nad jeziorem

To idealne miejsce do spędzania aktywnego wypoczynku, szczególnie na plaży miejskiej, gdzie oprócz kąpieliska w jeziorze znajdują się dwa baseny. No i oczywiście doskonała infrastruktura sportowa – boisko do siatkówki plażowej, mini boisko do piłki nożnej, stoły do tenisa stołowego. Jak na markę Sportowo i Zdrowo nie odmówiliśmy sobie przyjemności gry w siatkówkę plażową i łatwo pokonaliśmy miejscowych Austriaków.

Opera na wodzie i James Bond

Bregenz to również turystyka, i to turystyka różnego rodzaju. Tutaj znajduje się np. jedna z najciekawszych oper w Austrii. Scena znajduje się bowiem na jeziorze i jest to największa tego typu konstrukcja na świecie. W tym roku w lecie na afiszu jest słynna opera Czarodziejski Flet.

W okolicach tej opery kręcono przez blisko tydzień sceny do filmu Quantum of Solace z serii Jamesa Bonda. Ogólnie Bregenz pojawiło się później w filmie przez pięć minut.

Bregenz

Wypoczynek nad jeziorem Bodeńskim

Wielką popularnością cieszy się również kolejka, którą w 6 minut można wjechać na górę Hausberg Pfander, skąd roztacza się wspaniały widok na jezioro Bodeńskie oraz alpejskie szczyty w Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie i Niemczech. Aha – na górę można tez oczywiście wejść pieszo, co zajmuje około półtorej godziny.

Bregenz to również kasyna – w 28-tysięcznym mieście jest ich trzy. Grać więc można ile się chce.

W Bregenz natrafiamy również na polskie ślady. Znajdujemy wybudowaną w 1875 roku willę Raczyńskiego. To polski hrabia, który w ten sposób dał prezent swojej małżonce. Dzisiaj w willi mieści się niewielki hotel.

Czytaj też:
Dookoła Europy 2013 (1)
Dookoła Europy 2013 (2)
Dookoła Europy 2013 (3)
Dookoła Europy 2013 (4)
Dookoła Europy 2013 (5)
Dookoła Europy 2013 (6)

Kategorie: Dookoła Europy Turystyka

Tagi: , , , ,

1 osoba skomentowała


bandyta:

Ze względu na położenie i niesamowity teatr wodny, Bregenz jest to miejsce do którego planuję pojechać w najbliższym czasie. Bliskość aż 2 innych państw – Szwajcaria i Niemcy, ciekawe okolice i niesamowity teatr zmieniający swoje oblicze co roku, musi tam być niesamowicie.

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie