Dookoła Europy 2013 (6): Rowerem nad jeziorem Bodeńskim

(06.07.2013)

Jezioro Bodeńskie to miejsce idealne dla turystyki na sportowo. Doskonałe warunki do wypoczynku, bliskość trzech krajów i rozbudowana infrastruktura zachęcają do odwiedzenia tego miejsca.

Najpopularniejszy sport nad jeziorem Bodeńskim to rowery. Wokół jeziora wytyczone są trasy, utrzymane w doskonałym stanie. Ponieważ motto naszego wyjazdu to oczywiście Sportowo i Zdrowo, nie mogliśmy odmówić sobie przejażdżki po tych słynnych niemalże w całej Europie trasach.

Turystyka rowerowa nad jeziorem Bodeńskim

Wyruszyliśmy z naszej dwudniowej bazy w austriackim Bregenz ścieżką do niemieckiego Lindau. Już po kilkuset metrach widać, że turystyka rowerowa to nad jeziorem Bodeńskim zdecydowany numer jeden. Jeżdżą wszyscy – starsi, młodsi, rodziny, grupy zorganizowane i indywidualni rowerzyści.

Jezioro Bodeńskie

Jezioro Bodeńskie

Rozmach turystyki rowerowej widać na przykład przy przejazdach kolejowych przecinających ścieżkę rowerową. Wystarczy, że zapory zamkną się na dwie minuty, a z obu stron gromadzi się tłum kilkudziesięciu rowerzystów. A że pociągi wokół jeziora Bodeńskiego jeżdżą często, widok tłumu rowerzystów przed przejazdem nie należy do rzadkości. Niemieckie koleje na większych przejazdach oddelegowały nawet do pracy specjalnych pracowników dbających o bezpieczeństwo rowerzystów na przejeździe.

Wizyta w Lindau

Lindau to urocze niemieckie bawarskie miasteczko, ale też bardzo popularne wśród turystów. Jest to też jeden z głównych portów dla statków wycieczkowych i regularnych na jeziorze Bodeńskim. W Lindau spędzamy cztery godziny kąpiąc się jeziorze i opalając się.

Jezioro Bodeńskie

Wejście do portu w Lindau

Tu uwaga dla wszystkich miłośników plażowania – nad jeziorem Bodeńskim jest… niewiele plaż. Co więcej, dno jeziora jest kamieniste, więc kąpiel nie zawsze należy do przyjemności. A ponieważ jest niewiele plaż, kąpać się można w zasadzie w każdym dostępnym miejscu, choć plażowanie odbywa się wtedy na trawiastym brzegu :)

Przeprawa statkiem

Z Lindau płyniemy statkiem regularnej żeglugi do szwajcarskiego Rorschach. Z nami – kilkudziesięciu rowerzystów. Rowery zajmują większą część tylnego pokładu.

Jezioro Bodeńskie

Rowerzyści i rowery na statku

Rejs trwa niecałą godzinę. Wysiadamy i ruszamy w drogę do Bregenz. Przed nami 32 kilometry malowniczej trasy nad jeziorem. Zgubić się trudno, bo trasy są doskonale oznaczone. W ten sposób w jeden dzień odbywamy niedługą wycieczkę rowerową przez trzy kraje – Austrię, Niemcy i Szwajcarię.

Turystyka dla całego regionu nad jeziorem Bodeńskim to główny czynnik ekonomiczny. Roczny obrót z turystyki wynosi około 1,8 miliarda euro.

Czytaj też:
Dookoła Europy 2013 (1)
Dookoła Europy 2013 (2)
Dookoła Europy 2013 (3)
Dookoła Europy 2013 (4)
Dookoła Europy 2013 (5)

Rajdy rowerowe Sportowo i Zdrowo w Polsce:
Rajd rowerowy do filmowych Wilkowyj
Rajd rowerowy do Woli Wodyńskiej
Rowerem do Jaty
Rajd rowerowy do Woli Okrzejskiej

Kategorie: Dookoła Europy Rowery Turystyka

Tagi: , , , ,

2 osoby skomentowały


Winter:

Tip top stfuf. I’ll expect more now.

http://www.ggtaxservice.com/:

I got same experience as yours when my blogs (fasthing.blogspot.com and anyutilities.blogspot.com) were very young. But you don’t have to worry about it, without doing anything, now my robots.txt for both blog are working well.

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie