Dlaczego warto biegać?

(19.06.2015)

Nic nie kosztuje a może pomóc każdej osobie. Jest to najprostsza forma ruchu dająca największe rezultaty. Dotleniony organizm działa dużo lepiej.

Bieganie dostarcza organizmowi wiele korzyści co doceniono na drugiej półkuli w Stanach Zjednoczonych. W kraju tym bardzo popularne są fast foody czy słodkie napoje przez co wiele osób choruje na cukrzycę czy choroby serca. W Nowym Jorku biega więcej osób niż w całej Polsce przez co odnotowano wyraźny spadek liczby zawałów, chorób niedokrwienia serca, nowotworów czy innych chorób.

blog.sportowoizdrowo.pl

Systematyczne bieganie wzmacnia serce i układ krążenia. Główny tłok każdego człowieka czyli serce wykonuje 70 skurczów na minutę przepompowując w tym momencie 5-7 litrów krwi. Jak każdy inny mięsień serce musi być trenowane  aby dobrze funkcjonowało. Według statystyk serce osoby niewysportowanej musi się bardziej napracować aby przepompować taką samą ilość krwi. Nie zawsze jest czas na bieganie dlatego warto użyć kod bonusowy sportingbet.

Dzięki bieganiu można w łatwy sposób wzmocnić swój system immunologiczny. Ludzie, którzy systematycznie biegają rzadko chorują. Bez względu na pogodę jest się na świeżym powietrzu, co uodpornia organizm. Przez biegania można opóźnić procesy starzenia, uprawianie joggingu w młodości powoduje, że jest się biologicznie młodszym od rówieśników o nawet 17 lat. Jak wiadomo wiek biologiczny nie zawsze pokrywa się z wiekiem metrykalnym.

Podczas godzinnego biegu można spalić nawet 900 kcal przez co nasza sylwetka może wyglądać całkiem nieźle. Lepiej ukrwiony i dotleniony mózg będzie pracował na znacznie wyższych obrotach. Bieganie wytwarza w mózgu tak zwane endorfiny czyli tak zwany hormon szczęścia. Daje on nam świetne samopoczucie oraz wpływa korzystnie na stan równowagi psychicznej. Przez to tak wiele osób jest uzależnionych od biegania.

Bieganie nie jest dla każdego, jeśli masz problemy zdrowotne takie jak choroby sercowe, nadciśnienie czy nadmierną otyłość lepiej skonsultuj się z lekarzem. Znane przysłowie mówi sport to zdrowie, jednak nie dla każdego. Lepiej czasem dać sobie spokój aby nie zrobić sobie krzywdy.

Kategorie: Bieganie Ruszaj się z nami!

Tagi:

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie