DEKALOG MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI NARCIARSKIEJ FIS

Wzgląd na inne osoby
Każdy narciarz i snowboarder winien zachować się w taki sposób, aby nie zagrozić nikomu innemu i nie spowodować żadnej szkody.

Panowanie nad szybkością i sposobem jazdy na nartach i snowboardzie
Narciarz lub snowboarder musi zjeżdżać z prędkością dopasowaną do swo-ich umiejętności, rodzaju i stanu trasy, warunków pogodowych i natężenia ruchu.

Wybór toru trasy
Narciarz lub snowboarder znajdujący się powyżej na stoku winien wybrać taki tor jazdy, aby uniknąć wszelkiej możliwości zderzenia z narciarzem, snowboardzistą znajdującym się poniżej na stoku. Wyprzedzanie Wyprzedzać można z góry i z dołu z prawej i lewej strony, ale tylko w takiej odległości, która zapewni wyprzedzanemu narciarzowi, snowboardziście wystarczającą przestrzeń dla wszelkich jego manewrów.

Wjazd i ruszanie z miejsca
Narciarz, snowboardzista, który wjeżdża na tor zjazdu lub po zatrzymaniu chce znów ruszyć ma obowiązek sprawdzić, patrząc w górę i w dół stoku, czy może to uczynić bez zagrożenia dla siebie lub innych.

Zatrzymywanie się
Narciarz tylko w razie absolutnej konieczności może zatrzymać się w miejscach zwężeń i złej widoczności. Po upadku narciarz, snowboardzista musi usnąć się z toru jazdy tak szybko jak to tylko jest możliwe.

IMAG0670

Podchodzenie i schodzenie
Narciarz, snowboardzista może podchodzić, schodzić tylko skrajem, brzegiem stoku, a w razie złej widoczności powinien zejść z trasy.

Stosowanie się do znaków i sygnalizacji
Każdy narciarz, snowboardzista ma obowiązek stosowania się do znaków i sygnalizacji.

Zachowanie się w razie wypadku
W razie wypadku każdy narciarz, snowboardzista ma obowiązek niesienia pomocy.

Obowiązek ujawnienia tożsamości
W razie wypadku każdy narciarz, snowboardzista – zarówno świadek, jak i uczestnik – ma obowiązek podania swoich danych osobowych.

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie