Błotne mistrzostwa Polski w Krasnobrodzie

(29.07.2013)

28 lipca w Krasnobrodzie odbyły się Broadway III Mistrzostwa Polski w piłce błotnej pod patronatem Szkoły Mistrzów Reklamy. Impreza była silnie obsadzona, wzięły w niej drużyny z całej Polski.

Najliczniej reprezentowana była kategoria męska, w której rywalizowało 10 drużyn. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy: dwie po trzy drużyny oraz trzecia, która liczyła cztery drużyny. Z grup liczących po trzy zespoły do fazy finałowej wychodzili zwycięzcy, natomiast z grupy czterozespołowej awansowało dwie drużyny, ale każdy zespół w tej grupie miał do rozegrania jeden mecz więcej od uczestników pozostałych grup.

Mecz piłki błotnej

Najpierw zostały rozegrane mecze w grupach trzyzespołowych, w których zwyciężyli Torfowy Rycerz Aptel Białystok (III miejsce w ubiegłym roku) oraz LC Chełm (IV miejsce w zeszłorocznych rozgrywkach).

Niespodziankę sprawił zespół Rakovii Rakówka, ubiegłoroczny mistrz Polski, który wystawił aż dwie drużyny w rozgrywkach, ale żadna nie wyszła z grupy.

Potem do rywalizacji przystąpiła grupa C. Tutaj awansowały zespoły Żirądin Błoteux Częstochowa (w zeszłym roku nie wyszli z grupy, ale w tym roku zajęli 3. miejsce w Pucharze Polski w Błotnowoli) oraz BKS Roztocze Krasnobród (pierwszy oficjalny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski z zeszłego roku). Na uwagę zasługuje wysoka wygrana Krasnobrodu z Da Grasso Chełm/Zamość – 9:0. To najwyższa wygrana w historii mistrzostw Polski w piłce błotnej.

Następnie rozegrano kategorię mieszaną, w której wystąpiły trzy zespoły. Doszło do niespodzianki, bo aktualny mistrz Polski w kategorii mieszanej – BKS Roztocze Krasnobród, nie obronił tytułu przegrywając mecz z Krzym Team Podlasie Wasilków 3:2 (prowadząc już 2:0) oraz remisując z Ramis Białystok 2:2 (prowadząc także 2:0). Ostatecznie kategorię mieszaną wygrał Krzym Team Podlasie Wasilków, drugi był BKS Roztocze Krasnobród, trzeci Ramis Białystok (debiutanci).

W półfinałach zmierzyły się drużyny LC Chełm i BKS Roztocze Krasnobród oraz Torfowy Rycerz Aptel Białystok z Żirądin Błoteux Częstochowa.

Mecz pomiędzy LC Chełm i BKS Roztocze Krasnobród był bardzo zacięty. Mimo przewagi zespołu z Roztocza, który miał więcej okazji do zdobycia goli, mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem. Doszło do rzutów karnych, w których o jedną bramkę lepsi okazali się zawodnicy z Chełma. Trzeba mieć na uwadze, że dla BKS-u był to już szósty mecz tego upalnego, wyczerpującego dnia.

W drugim finale zmierzyły się zespoły z Częstochowy i Białegostoku, gdzie o jedną bramkę lepsi byli białostocczanie.

W meczu o 3. miejsce drużyna BKS-u kompletnie opadła z sił i przegrała 2:1 z drużyną z Częstochowy – mimo, że prowadziła już 1:0. To była trzecia porażka BKS Roztocze w historii błotnych rozgrywek (w regulaminowym czasie gry) i trzecia z drużyną z Częstochowy…

W finale Chełm walczył z Aptelem i w regulaminowym czasie padł remis 1:1, ale w karnych wygrali białostocczanie.

Miss Polskiej Piłki Błotnej 2013 została wybrana Kamila Wyszyńska – BKS Roztocze Krasnobród. Została udekorowana koroną i szarfą. Wyboru dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Krasnobród – Wiesław Chmielowiec. Wicemiss Polskiej Piłki Błotnej 2013 burmistrz wybrał Angelikę Słomczyńską z Ramis Women Białystok.

Najlepszy bramkarzem wybrano Macieja Ranta z Torfowowego Rycerza Aptel Białystok.

Królem strzelców został Zbigniew Masternak z BKS Roztocze Krasnobród, który zdobył 8 goli. Warto wiedzieć, że ta sztuka udała mu się trzeci raz z rzędu, ponadto był także królem strzelców niedawnych rozgrywek o Puchar Polski.

Przez cały dzień zawodów przewinęło się ok. 1000 kibiców, którzy rekrutowali się spośród turystów odwiedzających uzdrowisko i spacerujących wokół zmodernizowanego zalewu, a mecze odbywały się na dwóch boiskach w jego sąsiedztwie.

Imprezie towarzyszyły warsztaty fotograficzne znanej marki, dzięki czemu błotne rozgrywki odbywały się w blasku fleszów i zostały znakomicie udokumentowane.

Mistrzostwa udowodniły, że z roku na rok rośnie poziom sportowy drużyn grających w piłkę błotną w Polsce, a często grają w nich piłkarze z dużym doświadczeniem z boisk o normalnej nawierzchni. W 2011 roku, w pierwszych mistrzostwach, udział wzięło tylko trzy drużyny. Cieszy fakt, że piłka błotna rozszerza swoją popularność na coraz to nowe obszary w Polsce – w tej chwili w Swamp Soccera w Polsce oprócz Lubelszczyzny grają na Podlasiu, w Częstochowie, w Świętokrzyskim oraz w Szczecinie i Opolu. Oby z roku na rok przybywało błotnych drużyn i powstało coś w rodzaju Polskiej Błotnej Ekstraklasy, dla której wzorem mogą stać się rozgrywki piłki plażowej w Polsce.

Czytaj też:
Piłka błotna w Krasnobrodzie (wideo)

 

Kategorie: Piłka błotna

Tagi: , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie