Błotna Gubałówka

(13.11.2012)

Powoli dobiega końca wtorkowy dzień podczas kursu organizatorów turystyki wiejskiej w Zakopanem. Tym razem uczestników można było spotkać w różnych miejscach podczas spaceru krajoznawczego.

Jego celem było poznanie zabudowy miasta w stylu szwajcarskim i zakopiańskim, zapoznanie się z infrastrukturą turystyczną oraz poznanie zagospodarowania stolicy polskich Tatr.

Narciarski Sylwester w Zakopanem – sprawdź!

Wycieczka zaczęła się od spaceru po Krupówkach i wizyty w Muzeum Tatrzańskim. Potem poznaliśmy najstarszy kościół w mieście oraz Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Ta nazwa wywodzi się od góralskiego słowa „brzyzek”, określającego skrawek gruntu na brzegu posiadłości i nazwiska Pęksa.

Następnie udaliśmy się na Gubałówkę skąd roztacza się imponująca panorama Tatr i nie mniej ciekawa miasta. Sporym wyzwaniem było same podejście pod ten jeden z najpopularniejszych szczytów Zakopanego, bowiem po lekko deszczowej pogodzie droga była mokra i śliska. Ale prawdziwie turystycznym duszom w niczym to nie przeszkadzało – wszyscy w komplecie zameldowali się na szczycie. Co ciekawe, tym razem pierwsi byli ci, którzy w górskim klimacie lubią długie, nocne rozmowy.

Magda na szczycie Gubałówki – na spodniach wyraźne ślady trudnych warunków atmosferycznych :)

Z Gubałówki ruszyliśmy granią na Harendę, gdzie oglądaliśmy muzeum. Ostatnim etapem była Antałówka z jej termalnymi wodami. A wieczorem odbył się konkurs z wiedzy o Zakopanem.

Na jutro plany znowu ambitne – Morskie Oko lub Kasprowy Wierch.

Czytaj też:
1. Poznajemy Zakopane
2. Jesień w Dolinie Kościeliskiej
 

Kategorie: Turystyka Wypoczynek na sportowo i zdrowo Zdrowe życie

Tagi: , , , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie