Badminton rozwija całe ciało

(11.10.2012)

Dbałość o kondycję i wygląd jest coraz bardziej popularne, podobnie jak uprawianie sportu i rekreacji. Co jednak, jeśli nie jesteś miłośnikiem biegania, siłowni czy fitness? Okazuje się, że świetną alternatywą może w takim wypadku okazać się znany wszystkim badminton.

Gra w którą grał choć raz prawie każdy z nas może być znakomitym ćwiczeniem do spalenia dużej ilości kalorii. Badminton jest odpowiedni dla ludzi w każdym wieku i każdej płci, którzy lubią sport i rekreację. Można go uprawiać wszędzie. Radość z rywalizacji, czy samej gry, jest ogromna. Badminton rozwija całe ciało podobnie jak tenis, jednak nie wymaga takich nakładów pieniędzy i umiejętności.

Prostota gry

Badminton to gra, której początki odnaleźć można w starożytnych cywilizacjach. Prostota i radość z gry powodowały, że odbijanie lotki rakietkami było popularne wieki temu na różnych kontynentach. Nowożytna historia badmintona rozpoczyna się koło Bristolu w 1870 roku, jednak pierwsze mistrzostwa świata odbyły się dopiero w 1977 roku, w Szwecji. Kariera olimpijska tej dyscypliny rozpoczęła się w Seulu w 1988 roku, gdzie rozegrano pokazowy mecz badmintona. Cztery lata później w Barcelonie badmintoniści zdobywali już pierwsze medale.

Podczas odbijania lotki trzeba wykazać się szybkością biegania po korcie. Trzeba być wygimnastykowanym, żeby schylać się do odbicia nisko lecącej lotki i wyciągać, a także wyskakiwać do wysokich odbić. Trzeba oczywiście wykazywać się wyjątkowym refleksem oraz dokładnością i bardzo dobrą koordynacją. Bieganie pozwala spalać kalorie i kształtuje nogi i pośladki. Odbijanie lotki ćwiczy ramiona, klatkę piersiową i znakomicie wpływa na mięśnie brzucha. Bardzo szybko można poprawić swój wygląd, refleks, koordynację i stabilność. Uprawianie tego typu wysiłku fizycznego ma korzystny wpływ na układ krwionośny i serce. Organizm potrafi lepiej obronić się przed chorobami tych dwóch ważnych organów.

Popularny sport

Dzięki popularności badmintona łatwo jest znaleźć miejsce i chętnych do gry. W zależności od wymagań można grać na działce, w parku, w klubie fitness czy nawet na podwórku przed domem. W wielu lokalizacjach organizowane są ligi i turnieje amatorskie, gdzie można rywalizować z innymi i podnosić swoje umiejętności. Jest to świetna okazja do spędzania czasu ze znajomymi na sportowo i rekreacyjnie oraz do poznawania nowych interesujących osób podczas pracy nad swoim wyglądem i zdrowiem.

Kategorie: Badminton Ruszaj się z nami!

Tagi: ,

2 osoby skomentowały


KassiaQ:

Kto chce zarobic w necie parenascie $$$ dziennie?? Metoda jest prosta i dziala, poszukajcie sobie w gogle: room23a adfly

Lanette:

dit :Là tu me fais pli©sar!J’Ãitais sur que tu étais une vraie fétarde à la française!Du coup, j’ajoute (avec l’accent de l’est) : “Avec Vodkaa tu courrres tout nu dans les bois” !

Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie