Upalne dwa tygodnie w Kołobrzegu

(07.08.2014)

Prawie dwa tygodnie trwał nasz kolejny turnus wypoczynkowy dla młodzieży w Kołobrzegu. Kolejna grupa spędziła wspaniałe wakacje nad morzem.

Pierwszy dzień w Kołobrzegu zaczęliśmy od obejrzenia wyścigu kolarskiego o Puchar Bałtyku. Kolarze się nie oszczędzali i wszyscy byliśmy zaskoczeni, jak szybko można jeździć po mieście. Po obiedzie poszliśmy na plaże i przywitaliśmy polskie morze.  Na kołobrzeskiej plaży spędziliśmy kilka godzin, a i tak nikt nie chciał wracać. Było dość głośno, ponieważ trwał ostatni dzień festiwalu muzyki techno Sunrise.

Kołobrzeg

Konkurs rekreacyjny w morzu

Plaża towarzyszyła nam zresztą bez przerwy, ponieważ pogoda była idealna do wypoczynku nad morzem – słońce i bezchmurne niebo. Były więc codzienne kąpiele, gra w siatkówkę plażową oraz budowanie zamków z piasku.

Nie można było również nie skorzystać ze wspaniałych obiektów sportowych zlokalizowanych koło szkoły, w której zakwaterowana była grupa. Były więc mecze piłki nożnej, siatkówki, a także między innymi nauka pływania i gry w tenisa.

Dni wypełniały również konkursy i zabawy, w których do wygrania były nagrody. Kiedy grupa czuła już nieco zmęczenie plażowaniem i upałem, można było przejść na piękną kołobrzeską starówkę. To również doskonałe miejsce do zrobienia zakupów i pochodzenia wśród kolorowych kramów. Tuż obok znajduje się piękna kołobrzeska katedra i ratusz.

Niestraszna była również niepogoda – w chłodniejsze dni opiekunowie organizowali kino letnie w szkole lub zabierali grupę do ciekawych atrakcji turystycznych lub muzeów w Kołobrzegu.

Jednak wakacje w Kołobrzegu to przede wszystkim morze i możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Można odwiedzić np. kołobrzeską latarnię morską, która powstała 1666 roku, a z molo portowego obserwować statki, które unoszą się na wysokich falach.

Kołobrzeg

Rejs statkiem po Bałtyku

Jedną z atrakcji był rejs statkiem, który odbył się bez żadnych niespodzianek – nie było dużych fal ani wiatru. Po czterdziestu minutach podróży grupa spokojnie dotarła do portu.

Uczestnicy kolonii wykazywali również kreatywności. Zorganizowali między innymi konkurs na najlepsze przebranie. Chętnych do tytułu mistrza było bardzo dużo, ale nagroda była tylko jedna. Jury po długich obradach podjęło decyzję i spośród wielu różnych, kolorowych strojów, wybrało kostium Ani z Zielonego Wzgórza.

Kołobrzeg

Nauka gry w tenisa

W czasie turnusu odbyła się również wycieczka rowerowa. Trasa przebiegała tuż nad brzegiem morza, a dookoła można było podziwiać malownicze widoki. Celem była radziecka baza lotnicza w Bagiczu, powstała po drugiej wojnie światowej. Do dziś można tam oglądać stare radzieckie bunkry oraz pasy startowe samolotów.

Po wycieczce młodzież zajęła się prawdziwym piłkarskim dopingiem. Na stadionie w Kołobrzegu miejscowa Kotwica Kołobrzeg rozegrała sparing z zespołem z Niepołomic.

- Wakacje w Kołobrzegu to doskonały pomysł, ponieważ miasto ma wiele atrakcji – powiedział kierownik kolonii Zbigniew Olkowicz. – Można wspaniale plażować, ale jeśli nie ma pogody, nikt również nie może się nudzić. Są muzea, zabytki, gdzie można spędzić czas. Jednym z najważniejszych punktów naszych wyjazdów to jednak spędzanie czasu na sportowo. Zapewniamy każdemu solidną porcję ruchu, a także nauki gry w różnych dyscyplinach sportowych.

Kategorie: Nasze imprezy Wypoczynek na sportowo i zdrowo

Tagi: , , ,

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu


Dodaj komentarz

Napisz co otym sądzisz

Opinie naszych klientów

Pewnie jesteś ciekawy, co mówią uczestnicy naszych wyjazdów. Sam zobacz :)

Dla naszej pięcioosobowej rodziny to wymarzony sposób na sylwestrowy wypad. Nie można się na nim nudzić. Przede wszystkim dzieciaki mają atrakcje – wędrówki w górach i narty. Po kilku latach takich Sylwestrów dzisiaj są jednymi z najlepszych narciarzy na stoku!

Olga i Marcin, Stoczek Łukowski


zobacz wszystkie